rogatka warszawska

Osiedle Rogatka Warszawska w Lublinie

rogatka warszawska3rogatka warszawska4rogatka warszawska2rogatka warszawska1
Projekt: 1998
Realizacja: 1998
Inwestor S.B.M. OAZA w Lublinie ul. Cisowa 9
3-D Spółka z o.o. w Lublinie ul. Grabskiego 25
Konstruktor: Strix S.C. Biuro Usług Projektowych Witold i Wojciech Waliccy

Osiedle wielorodzinne Rogatka Warszawska zostało usytuowane w Lublinie między ulicą Sielankową i Samotną przy Alei Warszawskiej i składa się z bloku zabudowy z dziedzińcem oraz trzech radialnie usytuowanych budynków przedzielonych uliczką osiedlową.

Kompleks budynków mieszkalnych zaprojektowano jako blok zabudowy składający się z czterech budynków oznaczonych numerami 4, 5, 6 i 7, połączonych garażem podziemnym pod budynkami i dziedzińcem wewnętrznym. Wschodnia część kompleksu wyznacza pierzeję ul. Samotnej z usługami w parterze (budynek nr 5) połączoną od południa z radialnie usytuowanym budynkiem nr 4, który wyznacza linię uliczki łączącej ul. Samotną z ul. Sielankową. Bryła budynku nr 4 podzielona jest czterema pionowymi elementami obniżającymi się w formie tarasów od strony południowej i wyznaczającymi patia dla mieszkań w parterze. Od strony północnej znajdują się wejścia do budynku, przeszklone klatki schodowe, wjazdy do garaży oraz kotłownia. Budynki 6 i 7 usytuowane są od strony zachodniej zamykając z tej strony dziedziniec.

Osiedle Rogatka Warszawska to zabudowa niska składająca się z budynków trzykondygnacyjnych z poddaszem użytkowym dostępnym zarówno z trzeciej kondygnacji jak i z klatki schodowej.